8-palli – laual on püramiidis 15 kuuli, 7 triibulist ja 7 ühevärvilist ning must. Mängu eesmärgiks on siis enda või vastasmängija poolt valitud kuulid auku lüüa ning seejärel kõige viimasena ka must.

Selles mängus on vaja nimetada kuule ehk juhusliku kuuli sisseminemisel läheb löögikord vastasmängijale. Ilmselgeid lööke pole vaja iga kord öelda, kuid põrkelöökide ning keerulisemate löökide puhul peab sellest vastasmängijat informeerima.

Kuulid asetatakse lauale nii, et keskel on must ning püramiidi kaks alumist kuuli oleks erinevad, üks triibuline ning teine ühevärviline.

Veaga sooritatud avalöögi puhul, asetatakse valge kuul laua ülemises osas oleva valge joone taha ning seda võib seal liigutada vastavalt soovile.

Peale avalööki on laud alati avatud, olenemata sellest milline kuul sisse läks on veel võimalus valida sobivam kuulide grupp.

Mängides pane tähele ka seda, et peale lööki ning kuulide kontakti peab alati üks kuulidest minema vastu laua serva või siis auku, vastasel juhul saab vastasmängija käsipalli.

Käsipall – järgneb peale vea tegemist, mängija asetab valge kuuli soovitud kohta ning sooritab löögi.

Mängija kaotab mängu kui ta teeb samaaegselt vea koos kaheksanda ehk musta kuuli auku löömisega, samuti kui must kuul lendab laualt välja, kui must kuul lüüakse valesse auku.

img_7850-2
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt